top of page

WALLZ 2020

Prosluněnou letní Plzeň ještě více rozjasnil první ročník street art festivalu WALLZ. Od 17. do 22. srpna se 11 vybraných veřejných lokalit stalo plátnem i jevištěm pro uznávané domácí a zahraniční umělce.

Přímo před vašima očima vykouzlili svá díla tradiční writeři i na ně navazující autoři, kteří street art a grafitti rozvíjí do dalších směrů.

Připomeňte si, jak probíhal první ročník úspěšného Street Art Festivalu WALLZ:

 

Tváří festivalu WALLZ je Michal Škapa aka Tron, jeden z nejvýznamnějších autorů české graffiti scény. Škapa patří k silné generaci „writers“ 90. let, na svém kontě má desítky výstav a stovky uměleckých projektů. Stal se průkopníkem tzv. muralů (obrovské street art malby) v ČR. Mezi jeho nejaktuálnější projekty patří KOSMOS na Letišti Václava Havla v Praze, který se stal jedním z největších muralů ve střední Evropě.

Na WALLZ se dále představí 8 českých i zahraničních street art umělců – X-Dog, Jakub Janovský, známý brněnský umělec TIMO, plzeňští Akrobad a Obras a dále také Ruin a Skirl – slavní tvůrci z Rakouska nebo úspěšný Zbiok z Polska.

Barevné street artové performance doplní neméně pestrý doprovodný program. Těšit se můžete na graffiti jam či street artový workshop pro děti. Celý festival zakončí 22. 8. od 18:00 vernisáž společné výstavy všech zúčastněných umělců v DEPO2015 s DJs a tanečníky.

DOPROVODNÝ PROGRAM

  • Středa 19. 8. 2020 od 18:00 – Graffiti jam – Opěrná zeď Malostranská

  • Sobota 22. 8. 2020 od 16:00 – Graffiti workshop pro děti – DEPO2015

  • Sobota 22. 8. 2020 od 18:00 – Finální WALLZ vernisáž a afterparty – DEPO2015

 

Sledujte novinky v události na Facebooku!

Fotogalerii z prvního ročníku WALLZ najdete ZDE.

bottom of page